Tervetuloa ilmoittautumaan
Varainhoidon sijoitusilta 11.3. – Kokkola
Vuosi 2026 sijoittajan silmin: riskit, mahdollisuudet ja oikeat valinnat
Talous- ja yritysten tuloskasvuodotusten osalta meneillään oleva sijoitusvuosi näyttäytyy suotuisana. Toimintaympäristö ei ole kuitenkaan riskiä vailla. Osake- ja korkomarkkinoiden näkymiä varjostavat erityisesti geopoliittiset jännitteet, Presidentti Trumpin harjoittama arvaamaton talouspolitiikka sekä kauppapoliittiset kiistat USA:n ja muun maailman välillä.
Tilaisuudessamme käymme läpi mitä jokaisen sijoittajan tulisi tietää taloudesta ja markkinoista vuonna 2026.
Ajankohtaisen markkinanäkemyksemme ohella tarkastelemme asiantuntijoidemme johdolla sijoitussalkkujen yleisimpiä haasteita, ja mitä on hyvä huomioida, jotta salkku vastaisi omaa tilannetta ja tavoitteita mahdollisimman hyvin.
Perehdymme myös siihen, miksi vaikeana pidetyssä kiinteistömarkkinassa nähdään tällä hetkellä valikoituja, mutta aidosti kiinnostavia tuottomahdollisuuksia – ja kerromme lisää uudesta kiinteistörahastostamme.
Tule ja osallistu!
Aika: 11.3.2026 klo 16:30–18:30
Paikka: Sokos Hotel Kaarle, Kauppatori 4, Kokkola
Vahvista osallistumisesi
Jätä yhteystietosi oheisella lomakkeella, ja saat vahvistuksen ilmoittautumisestasi sähköpostiisi. Pyydämme ilmoittamaan mahdollisen erityisruokavalion ilmoittautumisen yhteydessä.
Agenda
Klo 16:30 – Illallistarjoilu
Klo 16:40–16:50 – Avaussanat
Johnny Martin, Finlandia Wealth Management
Klo 16:50–17:50 – Markkinanäkemys, sijoitussalkkujen haasteet ja optimointi
Vesa Engdahl, varainhoidon päästrategi
Harri Kojonen, salkunhoitaja, korkosijoitukset
Klo 17:50–18:30 – Kiinteistösijoitukset
Frans Ahokas, kiinteistösalkunhoitaja