Tervetuloa ilmoittautumaan
Varainhoidon sijoituslounas 25.11. – Turku
Kuinka varautua mahdolliseen markkinakäänteeseen?
Kuinka kauan tekoälybuumi kantaa USA:n osakemarkkinoita ja Euroopan markkinat jatkavat kohoamistaan rakenteiden natistessa – ja nouseeko poljetuilta kiinteistömarkkinoilta jälleen mahdollisuuksia?
Tekoälyn, automaation ja puolijohteiden ympärille rakentunut sijoittajainnostus on ajanut Yhdysvaltain osakemarkkinoita vahvaan nousuun ja venyttänyt arvostuskertoimia jo pitkään. Euroopassa osakkeet näyttävät suhteellisesti edullisemmilta, mutta talouskasvu ja tuloskehitys laahaavat perässä.
Toistaiseksi markkinaolosuhteet ovat suosineen riskinottoa, mutta aikanaan tekoälybuumin tullessa tiensä päähän tilanne voi muuttua nopeasti. Sijoittajan on syytä varautua tähän jo hyvän sään aikana.
Tilaisuudessa käymme läpi, millaisia muutoksia Finlandia tekee tulevien kuukausien aikana varainhoitosalkuissaan ja miten valmistaudumme markkinoiden mahdolliseen käänteeseen. Perehdymme myös siihen, miksi kiinteistömarkkinat ovat vaikeiden vuosien jälkeen mielestämme kääntymässä jälleen houkuttelevaksi sijoituskohteeksi – ja esittelemme eksklusiivisesti uuden sijoitusmahdollisuuden.
Näistä teemoista sijoituslounaallamme – tule ja osallistu!
Aika: 25.11.2025 klo 11:30–13:00
Paikka: Hotel Kakola, Kakolankatu 14, 20100 Turku
Agenda
Klo 11:40–11:50 Avaussanat – Jasper Manninen
Finlandia Wealth Management
Klo 11:50–12:30 Markkinanäkemys – Vesa Engdahl
Finlandia Varainhoidon päästrategi ja Finlandia Rahastoyhtiön toimitusjohtaja
Klo 12:30–13:00 Kiinteistösijoitukset – Frans Ahokas
Kiinteistösalkunhoitaja, Finlandia Rahastoyhtiö
Vahvista osallistumisesi
Jätä yhteystietosi oheisella lomakkeella, ja saat vahvistuksen ilmoittautumisestasi sähköpostiisi. Pyydämme ilmoittamaan mahdollisen erityisruokavalion ilmoittautumisen yhteydessä.